DaltonVisie-online (februari)
Vanaf januari jl. wordt ons tijdschrift DaltonVisie niet meer fysiek opgemaakt, gedrukt en rondgestuurd. Met onder meer de sterk gestegen portokosten is een fysiek tijdschrift uitbrengen een te grote kostenpost voor de NDV. Dat betekent overigens niet dat DaltonVisie ten grave gedragen is. Nu de website van de NDV vernieuwd is, biedt dat ook kansen voor een online-versie van DaltonVisie. Wekelijks zullen een of meerdere artikelen op de site gepubliceerd worden, met uitzondering van de weken waarin er schoolvakanties zijn.
De komende tijd zal er ook een archieffunctie op de site van de NDV toegevoegd worden. Na een tijdje zullen artikelen van DaltonVisie uit de rubriek ‘actueel’ verplaatst worden naar dat archief, zodat bijdragen altijd terug te vinden zijn.
Ook zullen artikelen uit het verleden van de fysieke tijdschriften (13 jaargangen!) daar geplaatst worden en zullen in het archief ook andere (oudere) publicaties en foto’s, e.d. daar te vinden zijn.
Verschenen artikelen
De afgelopen maand zijn de volgende bijdragen voor DaltonVisie-online verschenen:
- René Berends schreef een artikel over de vele tijdschriften die we zoal gekend hebben in de geschiedenis van het daltononderwijs, waarbij ook aandacht geschonken is aan de nieuwe (digitale) vorm waarin DaltonVisie nu verschijnt.
https://dalton.nl/2025/02/06/tijdschriften-over-daltononderwijs/
- Pascale Drever, adjunct-directeur van Daltonschool Ascham in Sydney, schreef over haar onderzoek naar well-being van de leraren op haar school.
https://dalton.nl/2025/02/08/vreugde-en-inspiratie-in-levenslang-leren/
- Inger de Wit en haar collega Anja Burger-Kock schreven over daltonontwikkeling op hun eigen school: Wolfert Dalton in Rotterdam. Het is een verhaal over ‘vertrouwen’ en het proces om leerlingen aan te leren hoe om te gaan met ‘vrijheid’ op school.
https://dalton.nl/2025/02/16/een-malse-vegetarische-worst-of-een-laf-worteltje/
- Jolein Dijkema, lid van de redactie van DaltonVisie, reisde af naar de twee daltonschooltjes op Terschelling om daar leerlingen te interviewen voor de rubriek: De Wereld van het Kind.
https://dalton.nl/2025/02/16/de-wereld-van-het-kind/
- In DaltonVisie-online is ook een verslag te vinden van het Daltoncafé van 20 januari jl. over wat het po en vo van elkaar kunnen leren. Tijdens het café spraken Jody van den Berg en Peter Kromdijk over hun initiatieven en ervaringen.
https://dalton.nl/2025/02/18/dalton-po-en-dalton-vo-meer-op-elkaar-afstemmen/ - Tot slot, is er ook een boekbespreking te vinden van het prentenboek Jip en het Magische Boek, dat gepubliceerd is door daltonschool Casimir in Gouda en geschreven is op basis van de verhalen die leerlingen zelf geschreven hebben.
https://dalton.nl/2025/02/24/jip-en-het-magische-boek/
Ideeën voor DaltonVisie-online?
De redactie van DaltonVisie (bestaande uit Helen de Loor, Natasja Geise, Martijn Bakker, Ineke Vermeulen, Jolein Dijkema en René Berends) staat altijd open voor suggesties en ideeën voor artikelen. Wil je bijvoorbeeld kinderen laten interviewen voor de rubriek De Wereld van het Kind? Wil je misschien zelf een bijdrage schrijven, of wil je ons ‘gewoon’ tippen voor een mooi onderwerp maar ben jezelf niet zo’n schrijver? Geef dat dan door aan het secretariaat van de NDV via secretariaat@dalton.nl. Zij geven de tips door aan de redactie.
Deze berichten in je inbox ontvangen?
Meld je aan voor de e-mailnieuwsbrief en ontvang elke maand een update.
Aanmelden e-mailnieuwsbrief