DaltonVisie-online (maart 2025)
Vanaf januari jl. wordt ons tijdschrift DaltonVisie niet meer fysiek opgemaakt, gedrukt en rondgestuurd. Nieuwe artikelen worden op de vernieuwde website van de NDV gepubliceerd.
In deze bijdrage aan de Nieuwsbrief wordt een overzicht gegeven van artikelen die de afgelopen maand op de site gepubliceerd zijn.
Verschenen artikelen
De afgelopen maand zijn de volgende bijdragen voor DaltonVisie-online verschenen:
- Op het daltoncongres van november jl. is onder meer een ‘daltonbierviltje’ gepresenteerd, dat als ‘gimmick’ ontwikkeld is door leden van het Dalton Netwerk Opleiders (DNO). René Berends besteedt in een artikel kort aandacht aan de bedoeling van dit bierviltje:
Het daltonbierviltje - Nederlandse Dalton Vereniging
- Vera Otten-Binnerts, onderzoeker van het lectoraat Vernieuwend Onderwijs van Saxion Hogeschool beschrijft in een artikel kenmerk 4 van de goede daltonschool. In het artikel wordt aandacht geschonken aan hoe de maatschappij de school binnengehaald kan worden:
De goede daltonschool. Kenmerk 4: de maatschappij in de school - Nederlandse Dalton Vereniging
- Vera Otten-Binnerts doet ook verslag van het daltoncafé van 10 maart jl., waar Anja Schoots een presentatie gaf over ‘student agency’, een thema waarnaar zij op de Universiteit van Leiden een promotieonderzoek doet:
Student Agency, verslag van het daltoncafé van 10 maart 2025 - Nederlandse Dalton Vereniging
Ideeën voor DaltonVisie-online?
De redactie van DaltonVisie (bestaande uit Helen de Loor, Natasja Geise, Martijn Bakker, Ineke Vermeulen, Jolein Dijkema en René Berends) staan altijd open voor suggesties en ideeën voor artikelen. Wil je bijvoorbeeld kinderen laten interviewen voor de rubriek De Wereld van het Kind? Wil je misschien zelf een bijdrage schrijven, of wil je ons ‘gewoon’ tippen voor een mooi onderwerp maar ben jezelf niet zo’n schrijver? Geef dat dan door aan het secretariaat van de NDV. Zij geven de tips door aan de redactie.
Deze berichten in je inbox ontvangen?
Meld je aan voor de e-mailnieuwsbrief en ontvang elke maand een update.
Aanmelden e-mailnieuwsbrief